26.10.2014 - 00:36 |
Последна промена пред 11 сек

Сител Телевизија

 • Кошарка
  Катастрофално издание на македонскиот кошаркарски шампион во меч од АБА лигата. ПОраз од Крка со 85-52 што уште еднаш ги разочара бројните фанови на Аеродромци. Крка, предводена од македонскиот селектор Александар Џикиќ, покажа уште еднаш дека сезонава е сериозен тим со реални шанси за пласман...

 • Живот
  Загрејте го пирето и додадете го омекнат путер. Исецкајте ја шунката на коцки, исецкајте го магдоносот и додадете ги во пирето. Додаете го и јајцето и солта и биберот. Замесете со раце.Земајте по малку од смесата, во средината може да ставите кашкавал или моцарела, а може и без ништо.) Завиткајте...

Курсна листа

 • EUR 61,69
 • USD 48,73
 • GBP 78,21
 • AUD 42,85
 • CHF 51,15
 • CAD 43,47
 • JPY 0,45
 • DKK 8,29
 • SEK 6,71