18.04.2014 - 20:09 |
Последна промена пред 42 мин 58 сек

Сител Телевизија

 • Спорт Плус
  Одбојкарите на Струмица поведоа со 2:0 во победи во финалната серија во одбојкарскиот плеј оф. Попладнево струмичани остварија триумф од 3:0 во сетови против Синалко во Крушево и сега потребна им е уште една победа за освојување на третата титула државен првак. Гостите од Струмица сетовите ги...

 • Живот
  Американскиот блогер Ливај Стал тврди дека популарниот симбол за изразување емоции познат како „смајли“, првпат бил употребен во 17-от век.Денес, општо прифатен е ставот дека симболот „:-)“ го измислил професорот Скот Фалман од универзитетот „Карнеги Мелон“ од американскиот град Питсбург во 1982...

Временска прогноза

Курсна листа

 • EUR 61,68
 • USD 44,52
 • GBP 74,83
 • AUD 41,62
 • CHF 50,66
 • CAD 40,44
 • JPY 43,57
 • DKK 8,26
 • NOK 7,45
 • SEK 6,77