18.04.2014 - 16:36 |
Последна промена пред 41 мин 8 сек

Спорт

  •   Кошаркарскиот клуб Феникс 2010 од Скопје, единствениот македонски претставник на меѓународниот кошаркарски турнир во Виена, а со максимален учинок се пласираа во разигрувањето. На турнирот „Виена 2014’’ на кој настапуваат 520 екипи од 23 земји од Европа, КК Феникс настапува со три...

  • Еден од тимовите кој остави голем белег во европскиот ракомет во изминатат деценија, бундеслигашот Кил, на својата интернет страница му посвети големо внимание на Металург, екипа на која в сабота ќе и гостува во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампиони.Во текстот, објавен на интернет...

  • Давид Ферер во шпанската пресметка беше подобар од својот сонародник Рафеал Надал и го елиминира во меч кој траеше 2 сета. Ферер избори пласман во 1/2 финалето со борбена игра особено во првиот сет кој го доби во тај-брејк со 7-6 во кој добро започна со брејк. Во вториот сет Ферер победи...

  • Михаел Шумахер по несреќата бил свесен, зборувал, а рацете и нозете му биле во функција па лекарите заклучиле дека тој не бил во тешка состојба.Одредени германски медиуми тврдат дека доколку лекарите од спасувачката служба подобро ја проценеле неговата состојба последиците за здраствената состојба...