Бизарно но вистинито
10. October 2015 - 11:04

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Индиец се прошета низ град со главата на убиената сопруга во раце

Индиецот Рамчарда Чаван (53) се прошетал низ град со отсечена човечка глава во едната рака, а во другата носел крвава секира.

Жителите на малото индиско гратче останале шокирани од глетката, а полицијата веднаш го уапсила Индиецот.

Тој признал дека ја убил со секира својата сопруга Сонаби (45) зошто се сомневал дека го изневерувала со зетот. Пред да ја екгекутира имал жестока расправија. Тој во афект посегнал по секирата и и ја отсекол главата на несреќната жена, по што ја зел в раце мирно прошетал низ улица.

Индиецот е сместен во притвор, а утврдено е дека немал психичко пореметување, ниту пак се каел за грозоморното убиство на својата сопруга.