Македонија
19. November 2018 - 9:51

Страотна сообраќајка во Скопје, едно лице тешко повредено

Вчера во 07.40 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Ј.(28) од село Сингелиќ, скопско и патничко возило „Хонда сивик“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(35) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.Ј..

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје и по укажаната лекарска помош бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.