Македонија
30. March 2022 - 17:24

Со закана украл телефон од малолетник во автобус на ЈСП

На 29.03.2022 во 13.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ едно лице со закана одзело мобилен телефон од малолетник од Скопје, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.