Џет-Сет
23. September 2016 - 9:26

Рајан Гослинг и Ева Мендес конечно се венчаа

Рајан Гослинг (35) и неговата седум години повозрасна девојка Ева Мендес, конечно го кажаа „судбонското да“ на малата и интимна церемонија.

Рајан и Ева се во врска од 2011 година и заедно имаат две ќерки, но никогаш не им се брзаше за брак. Често и тие самите истакнуваа дека во сите овие години веќе се чувствуваат како брачна двојка.

Таблоидите наведуваат дека свеченста се оддржала во кругот на блиските пријатели и членовите на семејствата, а други детали засега не и се познати во јавноста. Сепак, веста се уште официјално не потврдена од страна на двојката Мендес-Гослинг.

Актерите се запознаа на сетот во филмот „The Place Beyond The Pines“, а секогаш строго ја чуваат нивната интима. Така веста за првата бременост на Ева беше обелоденета кога таа беше во седмиот месец од бременоста, а ќерката Есмералда на свет стигна во септември 2014 година.

Малата Аманда Ли пак се роди во април оваа година, а гордиот татко тогаш изјави дека не може да биде посреќен и дека дома има три ангели.

Пред Ева, Рајан беше вљубен во колешките Сандра Булок и Рајчел Мекадамс, која му беше партнерка во популарниот филм „Notebook“, додека Ева беше осум години во врска со Џорџ Огаст.