Фудбал
23. February 2021 - 16:44

Продолжува осминафиналната рунда во ЛШ

Вечерва и утревечер вниманието на фудбалската јавност ќе биде насочена кон нови четири дуели од осминафиналната рунда во Лигата на шампионите 
 
Во Букурешт екипата на Атлетико Мадрид ќе биде домаќин на челзи, додека во Рим, Лацио ќе го пречека актуелниот европски шампион Баерн Минхен. 
 
За утре закажани се дуелите Аталанта - Реал Мадрид и во Будумпешта ќаде Борусија Дортмунд ќе биде домаќин жна Манчестер сити. 
 
Сите натпревару започнуваат во стандардниот термин од 21 часот