Македонија
5. July 2022 - 18:00

Приведен битолчанец осуден на казна затвор од седум години

На 05.07.2022  на ул."Караорман" во Битола,  полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода М.С.(26) од Битола. 

Тој бил баран по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор  Куманово за доиздржување на казна затвор од скоро  една година, а бил осуден на казна затвор од 7 години и 2 месеци.

Лицето ќе биде спроведено во установата за доиздржување на затворската казна.