Џет-Сет
14. May 2021 - 10:19

„Пријатели“ се враќаат на 27 мај

Долгоочекуваниот повторен собир на „Пријатели“ конечно доби термин за првото свое прикажување, по одложувањето на снимањето предизвикано од пандемијата на коронавирусот.

„Пријатели“ беше една од најпопуларните хумористична серија во 1990-тите, а последната сезона заврши 2004 година. Специјалната епизода ќе биде достапна на стрим-сервисот „Ејч-би-оу макс“ од 27 мај. Оригиналната актерска екипа на серијата успеа да ја сними епизодата минатиот месец.

Шоуто најде нова генерација обожaватели, благодарение на повторувањата на епизодите на новите стрим-сервиси.

Сите шест члена на оригиналната екипа – Метју Пери, Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк и Дејвид Швимер ќе глумат и во новата епизода, заедно со други sвезди гости, како Рис Витерспун и Том Селек… Се очекуваат и Лејди Гага и Џастин Бибер, кои важеа за големи вљубеници на серијата.