Фудбал
27. August 2017 - 21:09

Премиер лига: Ливерпул си „поигра“ со Арсенал

Екипата на Ливерпул постигна убедлива победа на домашен терен од 4:0 попладнево во дербито на 3.коло од Премиер лигата против тимот на Арсенал.
 
Головите за „црвените“ ги постигнаа: Роберто Фирмино (17.минута), Садио Мане (40), Мохамед Салах (57) и Даниел Стариџ (77).
 
Во Лондон денеска се одиграа два натпревара Челзи го победи Евертон со 2:0, додека Тотенхем – Барнли одиграа без победник 1:1. Со истиот резултат заврши и дуелот ВБА – Стоук 1:1.
 
Табела: Манчестер Јунајтед 9 бодови, Ливерпул 7,Хадерсфилд 7, Манчестер Сити 7, ВБА 7, Челзи 6, ...