Џет-Сет
30. November 2016 - 12:14

Почина легендарниот актер

Легендарниот актер почина во својот дом, тој беше познат по улогата во добро познатата хумористична серија „Пријатели“.
 
Американскиот актер, порнатата сериска филмска ѕвезда Рон Глас, почина во својот дом во Лос Анџелес на 25 ноември на 71 годишна возраст, потврдија странските медиуми.
 
Актерот во својата богата кариера, глумел во една од препознатливите легендарни серии „Пријатели“. Освен тоа, глумел и во „Стар Трек“, „ЦСИ“ и други.
 
За сега уште не е познато дали станува збор за изненадна смрт или за здравствени проблеми, но од славниот актер се простиле неговите колеги и пријатели по Твитер.