Македонија
14. September 2021 - 18:03

Нападната вработена во Клинички центар

Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје, В.Д.(37) од Скопје пријавила дека околу 14.00 часот пред една од клиниките на комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде била вработена, по завршување на работното време и по претходно недоразбирање била физички нападната од К.К, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.