Македонија
28. March 2023 - 12:37

Маж починал по удар од воз во Хиподром

На 27.03.2023 околу 14.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека  на железничката пруга во населба Хиподром, без знаци на живот било пронајдено машко лице, кое било удрено од воз.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а за случајот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Увид извршиле екипи од СВР Скопје и од Железници на РСМ.