Спорт плус
10. August 2015 - 10:58

Македонија против Естонија во полуфиналето

Македонската одбојкарска репрезентација во полуфиналето од Европската лига на завршниот турнир ќе игра против Естонија. Информацијата е добиена од генералниот секретар на ОФМ Зоран Карановиќ. Дуелот се игра во четврток на 13.август со почеток во 20 часот, додека во првото полуфинале од 17 часот ќе играат домаќинот Полска и Словенија.

Во рамките од групата Македонија на гостувањето ги загуби двата дуела од Естонија со 3:0 и 3:1 во сетови, но тоа беа првите два натпревара на нашите одбојкари оваа сезона.