Македонија
27. January 2018 - 10:58

Какво време не очекува, УХМР со нова прогноза за цела недела

Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м 2 ): 5 Маврово, 4 Ѓуриште, Пожаране, 2 Берово, Лазарополе.

Времето денес (27.01 2018 год.): Сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска слаба магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

Во Скопје температура до 10 °C.

 До четврток ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време, за овој период од годината. Од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот. Потоа, од наредниот викенд следува период на променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег.