Џет-Сет
5. September 2016 - 16:46

Изгледа одлично во бикини: Се соблече Виолета од „Бољи живот“

Српската актерка Лидија Вукичевиќ дефинитивно е една од најпознатите дами од старата српска актерска гарда, а дека изгледа одлично во бикини покажа со својата објава на Инстаграм.

Со нејзината завидна линија и лицето без брчки може да се пофали и во 54. година, за што доби стотици лајкови и коментари со пофалби.

-Само пофалби за изгледот! Каква убавина, тоа само природата може да го создаде, нешто што поретко се гледа, а не секој ден, се само некои од коментарите.

Некои од корисниците забележаа дека актерката најверојатно ги зголемила градите, зошто добро знаат како и изгледаа кога ја глумеше Лилика во култната „Жикина династија“