Македонија
28. August 2018 - 11:24

Исчезна жена од Кочани

Кочанско семејство моли за помош, исчезна 38-годишна жена. Како што стои во билтенот на МВР, вчера  во 07,40 часот во Полициската станица Кочани, К.Т.(37) пријавил дека од 20.08.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата сестра Л.Т.(38).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.