Живот
16. November 2017 - 18:49

Голема тага: Почина пејач на 21-годишна возраст

Згасна уште еден млад живот, пејачот почина на 21 -годишна возраст и тоа во моментот кога почна да ја доживува својата најголема слава.
 
Раперот Лил Пип почина од последица на дрога. 
 
Американскиот рапер е познат по песните во кои меѓу останатото пеел за својата борба со дрогата. 
 
 
Како што пренесува неговиот менаџер, Лил бил пренесен во болница бидејќи сите мислеле дека се предозирал со таблети. Иако бил во несвесна состојба, раперот неколку часа пред смртта им се обратил на следбениците на социјалните мрежи.
 
- Добро сум, не сум болен, изјавил раперот и признал дека земал таблети за смирување
 
По тоа за брзо време и починал, а веста го шокираше светот. 
 

A post shared by @lilpeep on