Македонија
6. March 2023 - 21:20

Двајца убиени во вооружена престрелка кај Кале

Министерството за внатрешни работи соопшти првични информации за двојното убиство кое вечерва се случи во Старата скопска чаршија.

„На 06.03.2023 во 20.11 час. во СВР Скопје пријавено е дека во угостителски објект во Скопје неколку лица пукале кон Ј. К. и Е. И., кои починале на лице место, и кон А.Т., кој е пренесен во болница за укажување лекарска помош“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.