Џет-Сет
10. April 2016 - 18:55

Цеца тогаш за неа рече: Иста како мене - Еве го првиот настап на Јелена

Во знак на сеќавање на Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча, снимена е посебна емисија каде нејзините колеги и блиски соработници говорат за неа.

2002. година кога Јелена првпат се појави на сцената на Гранд, емисијата ја водеше, сега покојниот Милован Илиќ Минимакс кој тогаш имаше само убави зборови за младата пејачка која тогаш ја почнуваше својата музичка кариера.

Симпатичното девојче со долга црна коса и бел костум тогаш ја изведе својата песна „Бежи мали, бежи“ од својот прв албум.

 Foto: PrintskrinFoto: Printskrin

Една од најголемите ѕвезди на Балканот Светлана Цеца Ражнатовиќ и предвиде блескава кариера, и дури ја нарече и своја наследничка.

-Таа е малечка, слатка иста како мене кога јас почнував, рекла тогаш Цеца.

Нешто подоцна, на Јелена и починал таткото и таа морала да ја прекине кариерата.

Foto: Printskrin