Македонија
22. February 2022 - 8:26

Апасиев: Путин вечерва им ја напраи - „Сакавте Косово, еве ви уште две“

Лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев го прокоментира на Фејсбук признавањето на Доњецк и Луганск од страна на Русија.

- Путин вечерва им ја напраи: "Сакавте Косово, еве ви уште две"  - напиша Апсиев на Фејсбук.