Џет-Сет
9. November 2016 - 11:04

Анистон: Јас сум сега изгубена, а ме спасува единствено сопругот

Повеќе не ме инспирираат работи што порано ме инспирирале, па сум во потрага по нови работи. Моментално предизвик ми е да пронајдам нешто од што срцето ќе почне да ми пее, изјави Џенифер Анистон (47).

Таа рече дека моментално размислува во која насока сака да ја насочи нејзината кариера и не знае што да работи.

- Јас се обидувам да откријам што точно ме интересира. Моментално сум изгубена што се однесува до кариерата па направив пауза, рече таа. Оптимизмот се уште ми го враќа мојот сопруг Џастин Терокс (45), поради кој се чувствувам „обожувано во секоја смисла и секој ден“.

Поранешната ѕвезда на „Пријатели“ неодамна повторно се налути на медиумите, затоа што ја „заплеткаа“ во разводот на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит и Анџелина Џоли.