Македонија
30. December 2019 - 15:50

Американец крадел низ Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 16.00 часот на подрачјето на Центар – Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Б.Р.Џ.(28) од САД, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“.

За настанот е известен јавен обвинител.