Македонија
30. September 2022 - 12:06

Жена-пешак тешко повредена во сообраќајна несреќа во Скопје

На 29.09.2022 во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(72) од Скопје, удрило во пешакот С.С.(52) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.С., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.