Балкан
7. February 2023 - 13:19

Земјотрес од 4,4 степени на Халкидики

Во морскиот дел меѓу првиот и вториот крак на Халкидики денеска бил регистриран земјотрес со јачина од 4,4 степени, објавија грчките медиуми.

Земјотресот бил почувствуван и во Солун, а нема информации за материјална штета.