Џет-Сет
30. April 2018 - 20:24

Збогум на големата дива: Почина познатата пејачка

Француската пејачка Роз Лоранс по долго и тешко боледување почина на возраст од 65 години во Париз.

Лоранс, чие вистинско име беше Роз Подвожни, постигна светска слава со хитот „Африка“ од 1982 година.