Loading Video...
Фудбал
23. September 2023 - 19:57

Втора МФЛ: Беса го доби дербито со Кожуф, убедливи победи на Тетекс и Пелистер

Фудбалерите на Беса се нов лидер во Втората МФЛ откако во дербито со 2-0 го совладаа Кожуф.
На средбата која се одигра во Врапчиште резултатот го отвори Емини додека конечниот резултат беше дело на Фитон Адерми. 
Беса и Кожуф го делат првото место со по 15 бода пред Пелистер и Детонит кои имаат по 13. 
Еве ги комплетните резултати од 6. Коло:
ВТОРА МФЛ  6.КОЛО
АРСИМИ – ВАРДАР (Н) 1:0
БАШКИМИ – САСА 2:2
БЕСА –КОЖУВ 2:0
ОХРИД – СКОПЈЕ 1:0
ОСОГОВО – БЕЛАСИЦА 3:1
ПЕЛИСТЕР – КАРАОРМАН 4:1
ПОБЕДА – НОВАЦИ 1:1
ТЕТЕКС – ДЕТОНИТ 4:0