Балкан
26. February 2024 - 10:01

Воз со фосфорна киселина излета од шините кај Рума

Воз на српски железници во близина на железничката станица во Рума утрово излетале од шините, пишуваат српските медиуми.

Четири вагони што превезувале фосфорна киселина излетале од шините.

Засега не се знае колкава е штетата, а во тек е истрага за утврдување на сите детали од несреќата.

Полицијата и пожарникарите се на терен.