Македонија
12. December 2016 - 17:39

Вонредна временска прогноза, доаѓа силно невреме

Времето утре во Македонија наутро променливо облачно, во текот на денот сончево, ветровито и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките места, каде ќе достигнува брзина и од 80 км/час.

Температурата од нула до осум степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево, ветровито и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер,

Температурата ќе достигне до три степени.

Во наредните денови следува стабилно и студено време, а особено студено ќе биде во среда наутро.