Балкан
19. July 2020 - 20:00

Во Србија 396 нови случаи на Ковид-19, 11 починати

Во Србија во последното деноноќие се регистрирани 396 нови случаи на Ковид-19, а починати се 11 лица.

Српските власти информираат дека тестирани биле 7.955 луѓе, а на респиратор во моментов се 187 пациенти.