Спорт плус
13. August 2015 - 13:50

Вечерва полуфинале против Естонија

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва  во Валбжих Полска го игра полуфиналето на завршниот фајнал фор од Европската лига.
 
Противник  во терминот од 20 часот на Македонија ќе и биде должникот  Естонија.
Во првото полуфинале од 17 часот ќе играат Полска и Словенија.
Во петок победниците ќе играат во финалето, а поразените во дуелот за 3.место.