Ракомет
4. March 2021 - 16:42

Вардар подготвени да му се реваншираат на Мешков Брест

Ракометарите на Вардар вечерва ќе го играат последниот меч од групната фаза во Лигата на шампионите
 
Во СЦ Јане Сандански вардарци се домаќини на белорускиот првак Мешков Брест во дуел од 14.коло на А групата. 
 
Првиот меч одигран во септември месец во Брест заврши со победа на Мешков со 24-22, но белорускиот шампион доаѓа во Скопје во очајна форма, со четири порази на последните пет натпревари
 
Доколку вардарци го добијат вечерашниот меч, а Порто загуби на гостувањето кај Елверум, 
црвено-црните ќе бидат шести во својата група, па за противник во нокаутфазата ќе го имаат германскиот Кил 
 
Со спротивно, ако Вардар заврши на 7.место противник во осминафиналето ќе биде унгарскиот Веспрем.  
 
Натпреварот Вардар - мешков Брест ќе започне од 18:45 часот.