Македонија
24. July 2018 - 10:33

Уште една трагедија на македонските патишта, загина мотоциклист

Ноќеска во 02,10 часот на локалниот пат с.Стојаково-с.Селемли Д.И.(44) од Богданци управувајќи мопед „Лифан-50“ изгубил контрола над мопедот и излетал надвор од патот. Д.И. починал на самото место, а смрт била констатирана од страна на лекар од екипа на Итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициска канцеларија Богданци со полициски службеници од Полициска станица Гевгелија.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.