Тенис
28. August 2019 - 19:39

УС Опен: Надал фуриозно во 2. коло

На ОП на САД во тенис  силен старт на Рафаел Надал кој во три сета едноставно го збриша австралискиот тенисер ЏОн Милман  со што шпанецот потврди дека е одлично подготвен за освојување на уште еден  грен слем турнир на кој ќе има силна конкуренција во Новак Ѓоковиќ и Роже Федерер откако дел од младите тенисери беа изненадени и елиминирани на стартот.

                Карен Качанов кој е 9-ти носител на турнирот непријатно беше изненаден од Канаѓанецот Поспишил  и загуби со 3-2.