Македонија
26. February 2024 - 20:24

Убиство вечерва во скопско Блаце

Вечерва во автомобил со автоматско оружје е пукано во маж кој им подлегнал на повредите.

Во 18 и 10 во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце, скопско, Н.Т. го пронашол неговиот брат З.Т. (56) без знаци на живот, со прострелни рани од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Според првичните неофицијални информации, убиен е таткото на Гани Туша, лицето кое се наоѓа во затвор поради убиството на Орхан Бајрами – Оки.