Фудбал
2. December 2017 - 17:13

Убедлива победа на Челзи

Фудбалерите на Челзи славеа со 3-1 во 15. коло од Премиер лигата.  Совладан е Њукасл во меч со преврт откако гостите со погодокот на Гејл водеа со 1-0.
До крајот на првиот дел Еден Азар и Мората го свртеа целосно резултат.
Конечните 3-1 беа дело повторно на Азар од пенал.