Македонија
29. March 2019 - 10:33

Уапсени три момчиња од Тетово

На 28.03.2019 околу 19:20 часот во тетовското село Горно Палчиште, запрено е патничко возило „Мицубиши“ со тетовски регистарски таблици, што го управувал 24-годишниот тетовец А.Р,  а во кое се наоѓале и А.Р.(23 ) и Ф.С.( 22 ), исто така, од Тетово.

При преглед на возилото пронајдена е марихуана.

Тројцата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово.