Македонија
11. January 2021 - 11:04

Уапсени две лица барани со потерница на граничниот премин „Долно Блаце“

На 10.01.2021 во 12.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ од полициски службеници бил лишен од слобода П.П.(36) од с.Сараќино, тетовско, бидејќи при извршени проверки било констатирано дека во евиденците евидира со мерка „Апси“ по судска наредба од Основен суд Тетово. Истиот е предаден на полициски службеници  од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Вчера во 12.40 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ од полициски службеници бил лишен од слобода Ј.Н.(33) од село Брест, скопско бидејќи при извршени гранични проверки било констатирано дека во евиденциите евидира со мерка „Апси“ по судска наредба од Основен суд Скопје.  Истиот е предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.