Македонија
9. July 2018 - 15:34

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

На 7 јули 2018 година во 17:45 часот на Новачки пат во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило  "Хундаи Санта Фе" со бугарски регистарски ознаки управувано од И.Ќ.(25) од Кавадарци и патничко моторно возило „Опел Астра" со битолски регистарски ознаки управувано од И.П.(58) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил И.П. додека И.Ќ. и неговата сопатничка Н.Ќ.(25) се здобиле со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.