Македонија
20. July 2015 - 12:54

Три лица пријавени за исчезнати

Вчера во Полициската станица Бит Пазар А.И.(41) пријавил дека на 18.07.2015 од дома во непознат правец се оддалечила неговата сестра С.Т.(28), соопшти МВР.

Истиот ден во ПС Драчево М.М.(24) пријавила дека на 17.07.2015 од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг И.М.(32). 

И во ПС Кавадарци С.Ѓ.(59) вчера пријавила дека на 16.07.2015 во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг Б.Ѓ.(66).

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на трите исчезнати лица.