Џет-Сет
16. November 2016 - 8:53

Тој трчал по неа а таа не сакала да му го даде бројот - љубовта на Меланија и Трамп

Меланија Трамп денес е прва дама на Соединетите Американски Држави. Родена е во Словенија, во скромно семејство, а се прослави како топ-модел.

Сопругата на новиот претседател на Америка, Доналд Трамп, се запознала со него откако се доселила во Љујорк во далечната 1996 година. Двајцата се запознале на Модната недела во Љујорк, но Меланија која го воодушевила Трамп, на почетокот одбивала да му го даде телефонскиот број. 

Двајцата започнаа романса, која набргу пукна, но парот се смири по неколку месеци и од тогаш се постојано заедно, а врската ја крунисаа и со брак, од кој го имаат своето синче Барон.

Парот направи веридба во 2004, а се венчаа со гламурозна прослава во 2006 година.

Меланија станува прва дама на САД на 17 јануари 2017 година.