Македонија
15. August 2022 - 12:48

Тешко повредено момче откако пречка од гол се превртела и паднала

На 14.08.2022 околу 11.00 часот во Полициската станица во Кавадарци било пријавено дека на фудбалскиот терен во рамки на детското одморалиште Михајлово - Кавадарци, каде престојувале ученици од основно училиште од Скопје, еден малолетник бил повреден откако пречката од голот се превртела и паднала.

„Малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Увид извршила увидна екипа од Кавадарци“, информираат од МВР.