Македонија
12. October 2018 - 11:53

Тешка сообраќајна несреќа на патот Неготино-Кавадарци, се уште не е познато дали има повредени

- Сообраќајка се случи денеска на патот Неготино-Кавадарци. Едно возило е надвор од коловозната лента. Полицијата врши увид и заега не е познато дали има повредени.
 
Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, рече  за МИА дека полицијата врши увид на местото на несреќата и го регулира сообраќајот, додека трае извлекувањето на возилото кое е надвор од патот. Засега не може да каже повеќе детали за сообраќајната несреќа