Свет
20. јуни 2017 - 13:39

Тешка сообраќајка - Автомобил удри во автобус - возачот мртов

На социјалните мрежи кружи снимка со самата несреќа, во моментот кога автомобил прелета од спротивната страна на автопатот и ја проби заштитната ограда па удри во автобус.
 
Автобусот од силината на ударот, излетал од патот но за среќа никој од 45-те патници не тешко повреден.
 
За жал возачот на автомобилот загинал на местото на несреќата.
 
https://