Живот
13. January 2017 - 20:32

Таа управува Боинг 737: Ова е најсексапилната жена пилот која го заведе Инстаграмот

Фотографиите од шведскиот секси пилот Малин Рудквист го заобиколија светот само за неколку часа откако таа објави неколку провокативни фотографии на социјалната мрежа Инстаграм.

Таа важи за една од најубавите пилоти во авио сообраќајот, а во моментов го управува хрватскиот Боинг 737 и е еден од најмалдите жени пилоти во светот.

Таа е опседната со јогата, а нејзините секси фотографии од јога-позите секојдневно ги полнат светските медиуми кои неодамна ја открија оваа млада пилотка.

Малин започна да се занимава со овој спорт откако во 2008-та година доживеала повреда на грбот, а таа по несреќата се повеќе го засакала овој спорт кој и ја вратила волјата за живот.

pilot1

pilot2

pilot3

pilot4

pilot5

pilot6

pilot7

pilot8

1