Џет-Сет
22. October 2019 - 15:24

Свадбена церемонија од соништата: Први фотографии од венчавката на Марија и Рафаел Надал

Првите фотографии од свадбата на тенисерот Рафаел Надал и неговата долгогодишна пријателка Марија Перео се појавија на социјалните мрежи.

Двајцата собрале 350 гости во прекрасниот замок во Мајорка. Рафаел Надал и Марија Перео се венчаа во саботата.

Двојката не дозволи никакво медиумско покривање на настанот.

Сепак, локацијата и гостите на свадбата беа снимени.

Меѓу поканетите беа и голем број тениски sвезди, познати бизнисмени, а највисок гостин беше кралот на Шпанија, Хуан.