Ракомет
21. January 2017 - 10:30

СП Ракомет: Лазаров МВП на првиот дел од шампионатот

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е најкорисен играч во првиот дел на СП во Франција  со 67 поени(44 голови и 23 асистенции), втор е Барис Пуковски со 55, а трет е Сагосен со 51 бод.

Македонија денеска од 16ч го игра осминафиналниот дуел на мундијалот против Норвешка.