Македонија
9. January 2016 - 9:39

Сообраќајот без забрани, на места по влажни коловози

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, на места по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, додека, според информациите од АМСМ, на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. цр/09:05