Македонија
9. February 2019 - 11:48

Со автомобил удрил во метална ограда, повреденa малолетнa девојкa

Во 02,30 часот било пријавено дека во Берово на раскрсницата од улицата „Пионерска“ и улицата „Карпош“ патничко моторно возило “БМВ X5“ со бугарски национални ознаки, управувано од 31-годишниот М.К. од Берово, удрило во метална ограда од двор.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 17 годишна сопатничка, која со возило на Итна медицинска помош-Берово била пренесена во Клиничката болница во Штип, а потоа во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово и се работи на целосно расчистување на случајот.