Македонија
28. January 2024 - 18:31

Слаб снег на Попова Шапка и Плетвар

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по претежно суви коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и Плетвар, а сите патни правци во државата се проодни, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Оттаму дополнуваат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисурите можна е појава на поситни одрони.